Czy potrzebujesz kart identyfikacyjnych w swojej firmie?

Czy potrzebujesz kart identyfikacyjnych w swojej firmie?

Smycze reklamowe z logo i karty identyfikacyjne to pierwszy krok do zapewnienia bardziej skutecznego i profesjonalnego systemu bezpieczeństwa w swojej firmie. W dzisiejszych czasach prawie każda branża lub organizacja – rządowa lub prywatna – ma dobry powód, aby stosować takie rozwiązanie, zarówno na specjalne wydarzenia, jak i do użytku codziennego. Dlaczego?

Bezpieczeństwo firmy

Karty identyfikacyjne i smycze firmowe pomagają w określeniu tego, kto powinien mieć dostęp do danej placówki, może być znacznie utrudnione. Niezależnie od tego, jak sprawdza się przepływ osób, zaimplementowanie takiej metody rozpoznawania zapobiega fałszerstwom lub innym naruszeniom systemu. Oczywiście te opcje to tylko kropla w morzu, biorąc pod rozwój technologiczny, jaki jest dostępny obecnie w branży kart identyfikacyjnych. Można je np. sczytywać za pomocą specjalistycznych maszyn, które mogą być wielkości ekranów telefonów lub też będą sprawdzanie zdalnie przez bramki.

Zarządzanie pracownikami

Systemy bezpieczeństwa kart identyfikacyjnych zapewniają kompleksowy sposób śledzenia pracowników, bez względu na wielkość organizacji. Gdy jest się w stanie prowadzić bazę danych, osoba uzyskuje dostęp do nieruchomości, a także do konkretnych pomieszczeń. Dzięki temu można sprawdzić, gdzie znajdowała się o danej porze i czy opuściła już budynek. Decydując się na taki system warto zadbać o to, by noszenie kart przez pracowników było wygodne. Pomóc w tym mogą smycze reklamowe, dzięki którym uniknie się potrzeby ciągłego poszukiwania identyfikatorów w torbach czy kieszeniach.

Działanie prewencyjne

Nikt nie chce być ofiarą przestępstwa, ale wszyscy powinni być przygotowani na taką ewentualność. Jeśli przedsiębiorstwo stosuje systemy, które zwiększają poziom bezpieczeństwa, będzie ono mniej atrakcyjne jako miejsce ataku dla złodziei i fałszerzy. Już sam fakt, że aby wejść do placówki, trzeba posiadać smycz firmową, może odstraszyć osoby, które mają złe zamiary.

Narzędzie komunikacyjne

Nawet gdy zagrożenie działalnością przestępczą wydaje się niskie, to karty identyfikacyjne i niestandardowe smycze mogą pomóc w lepszym poznaniu się i nawiązywaniu znajomości. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych firm, w których pracuje kilkadziesiąt osób. Komunikowanie się z różnymi działami może wydawać się stresujące, jeśli ludzie nie wiedza, jak mają się do siebie zwracać. Dzięki identyfikatorom ten problem znika, a współpraca może być przez to szybsza i bardziej efektywna.

Reprezentacyjność i promocja

Kiedy pracownicy używają smyczy reklamowych w firmie, to często noszą je również w innych miejscach. Można przez to dotrzeć do większej liczny odbiorców, a to wszystko dzięki właściwemu projektowi smyczy, zawierającemu:

  • logo,
  • nazwę przedsiębiorstwa,
  • firmowe kolory,
  • dane kontaktowe.

Kiedy karty i smycze firmowe będą wyglądać świetnie, pracownicy z dumą będą je zakładać nawet wtedy, gdy nie będą do tego zmuszeni. Jest to świetna i nienachalna forma promocji, która może przynieść znaczne korzyści biznesowe.